Анџелина Џоли во врска со актерка?!

0
65

После разводот од Бред Пит, холивудската ѕвезда Анџелина Џоли е во среќна врска со колешка актерка.

По тешкиот развод Џоли одлучила себеси да си даде нова жанса, пренесуваат медиумите.

Според американскиот таблоид „ Woman’s Day”, Анџелина Џоли е во врска со својата колешка Еван Рејчел Вуд.

-Иако приватниот живот сака да го задржи за себе, на неколку пријатели Анџелина им признала дека по разводот од Бред одлучила да ги заборави мажите, изјавил извор близок на актерката , и открил дека атрактивната актерка наводно својата сегашна партнерка ја запознала пред десетина години на еден настан.

„Може слободно да се каже дека тоа била љубов на пр4в поглед, но двете тогаш биле во среќни врски, поради што своите чувства морале да ги потиснат. Сепак на крајот ги споила судбината и сега можат да уживаат, дополнил изворот.

Американските таблоиди, потсетуваат и дека ова не била првата врска на Анџелина Џоли со жена. Имено, таа во 90-тите години на минатиот век била во врска со Џени Шмизу.

Извор: курир.мк