Бекам: Кристијано не е на нивото на Меси

0
21

Кристијано Роналдо го запиша своето име со златни букви во историјата на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, но една легенда и во двата клуба верува дека Португалецот е зад Лионел Меси.

Тоа е поранешниот капитен на англиската репрезентација Дејвид Бекам, кој не ги крие симпатиите кон суперѕвездата на Барселона.

– Меси е недостижен во својата класа, никој друг не може да биде како него. Тој и Кристијано Роналдо, кој не е негово ниво, се над другите играчи, изјави Бекам за „Телам“.

Бекам е уште една голема везда што му даде предност на „болвата“ на вечниот спор: Меси или Роналдо?