Вардар шампион на Европа!!!

0
196

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста

Вардар е шампион на Европа! По втор пат! Победи во финалето од ракометната Лига на шампиони против Веспрем.

Македонијо радувај се! Еден е Вардар, Една е Македонија!