ВИДЕО: Ким Кардашијан не изгледа повеќе вака – има нова фризура за која експертите тврдат дека ќе е најголем хит годинава

0
26

Ким Кардашијан често ја менува бојата на косата, а неретко користи и перики, за да не експериментира премногу, а неодамна го покажа и новиот изглед, воедно претставувајќи го најголемиот тренд за коса во светот.

Имено, Ким сподели на Твитер кратка снимка на која има сосема нова боја на коса – станува збор за таканареченета бронде нијанса за која експертите тврдат дека ќе биде најбарана годинава.

Старлетата се препуштила во рацете на еден од најпознатите холивудски фризери Крис Еплтон, а што тој одлучил вака да ѝ ја бојадиса косата, тогаш знаеме дека бронде навистина ќе биде голем хит.

Инаку, станува збор за мешавина на смеѓа и руса коса, а одговара на повеќе типови кожа.

Оваа нијанса ја сакаат и многу други славни убавици.