Видео: Новиот маестрален потег на Мбапе!

0
199

ПСЖ синоќа загуби на гостувањето кај „фенерџијата“ Дижон, но мечот повторно го одбележа Килијан Мбапе.

Младиот Французин игра во фантастична форма, постигна еден гол и си поигруваше со противниците.

Неговиот маестрален потег денес е хит на социјалните мрежи…Погледнете!