ВИДЕО: Сергеј Варошлија се дрзна да ја коментира својата поранешна девојка Надица Георгиева

0
75

Надица Георгиева, една од најуспешните македонски манекенки и сопственичка на модната агенција „Моделс Ин“ , се најде во емисијата „Мода“ на своето долгогодишно поранешно момче, модниот критичар Сергеј Варошлија.

Тоа што Георгиева беше во неговата селекција за коментар навистина изненади, а на „тапет“ беа нејзините нејзините најнови фотографии од фотосесијата за колекцијата на македонскиот моден дизајнер Игор Марков.

Сергеј имаше само пофални зборови за Надица и убаво се расплени досега го опишуваше нејзиниот изглед и појава.

ФОТО: Принтскрин (Мода 1ТВ, Јутјуб)

„Уауу! Познат лик во „чак“ поза! Ако некој знае да направи „чак“ тоа е она. Ако некој знае да го направи тоа најубавото и најфиното и најсофистицираното, а притоа да покаже и рамо и раце и деколте и гради и нозе и сè, а притоа да нема ништо вулгарно во себе, туку се тоа да е толку женствено и толку сензуално, тоа е она. Мене и од лични и од професионални причини ми многу драго што после 10 години првпат гледам дека е перфектно стилизирана. Со неа е многу тешко да се работи, заради тоа што е многу професионална, голем познавач на модата, меѓутоа има посебен сензибилитет, посебен вкус, и во последните 10 години многу дизајнери пробале да ја облечат и да ја исфотографираат во разно разни креации, меѓутоа едноставно не успеале. Ова е нешто најдобро до сега што сум го видел од оваа дама. Браво, секоја чест и на линијата на тело и на колорот, на позата, фотографијата… Тука не застана, па откако ја пушти снимката која Георгиева одамна ја снимаше за ТВ Пинк се надоврза со ласкавите епитети, но и прати и поздрав.

-Мислам дека не ја гледа емисијата, меѓутоа верувам дека веројатно ќе го пропрати ова мое издание и ќе го искористам ова да ја поздравам и да честитам дека конечно ја гледам во едно светло што навистина и доликува. Браво за изборот, браво за фотографијата, браво за Марков, браво за моделот, беаво за сè! – заврши Варошлија.

Инаку, пред неколку години во изјава за еден портал откри дека врската со Надица ќе остане како еден убав период од неговиот живот.

Фото: Надица Георгиева (Фејсбук)

„Нема енигма, едноставно љубовта заврши. Надица е дел од моето минато, една животна сторија што траеше повеќе од десетина години, убаво почна, заврши така како што заврши. Но секогаш во мојата свест и потсвест ќе остане како еден убав период од моето живеење.“ – изјави Сергеј во една прилика за „Убавина и здравје“.

Инаку, Надица Георгиева денес е во брак со Иво Јанковски, додека од претходниот брак има возрасен син кој го доби многу млада.

Коментарите на Варошлија за Георгиева можете да ги видите во видеото, а почнуваат во 7 минити и 40 секунди: