ВИДЕО: Сериозен кандидат за „Пушкаш“ – Спектакуларен волеј во Ирска!

0
48

Иако од 2020 година поминаа само два месеци веќе имаме сериозен кандидат за гол на годината.

Погодокот кој привлече големо вниамние е дело на напаѓачот на Дандалк од Ирска, Џордан Флорес. Тој во дербито на 4. коло во националниот шампион во поразот од Шамрок (2:3) во 22. минута постигна гол со спектакуларен волеј удар.

Извор: спортски.мк