(Видео) Страшна повреда на овој УФЦ борец – Не е за оние со слаб желудник!

0
152

Страшна повреда на УФЦ борецот, Мајк Пери!

Во октагонот, Винсент Лук му го скрши носот на Пери со колено, а тој продолжи да се бори и покрај сериозната повреда.

Лук на крајот ја прослави победата, а Пери заврши во болница каде беше подложен на операција на носот.

Пред лекарите да му го „исправат“ носот, Пери на социјалните мрежи ја сподели со фановите застрашувачката слика од повредата….