ВРВОТ НА СЕКСАПИЛОТ: ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ОБЛЕЧЕНА САМО ВО КОШУЛА И ШТИКЛИ

0
234

Емили Ратајковски често изненадува со надминување на сите граници, кога се во прашање многу предизвикувачки и сексапилни аутфити.

Овој пат навистина се надминала и самата себе.

Манекенката како комбинација за вечерно излегување одбрала бела кошула која одиграла улога на фустан и сандали со многу необична потпетица во облик на кугла.

Кошулата, поради необичниот крој го отркила нејзиното длабоко деколте и дел од нејзиниот стомак.

 

View this post on Instagram

 

@jacquemus ✨

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Покрај овој жежок излед, Емили искомбинирала обетки со интересен облик, а нежниот мејкап совршено прилегал со нејзината лежерна фризура. Единствен обичен детал кој таа го додала била црната ташна, која го заокружила овој аутфит и му дала доза елеганција.

За тоа дека оваа комбинација била полн погодок, докажуваат и лајковите кои се повеќе од еден милион, на фотографијата која ја објавила Емили на социјалните мрежи, пред околу 24 часа.