Голман постигна гол од 90 метри (ВИДЕО)

0
148

Мексиканскиот голман на Гвадалахара, Хозе Антонио Родригез, познат како Тоњо викендов се прослави со голот за својот тим и тоа од неговиот шеснаесетник.

Гостите имаа негатива и во судиското продолжение во напад тргна и нивниот голман, Тоњо тоа го искористи па од 90 метри испрати дегажман кој заврши во мрежата на неговиот колега од спротивната страна.

Извор: sportski.mk