Девојката на Птар Грашо објави фотографија од младоста – и во петтата деценија изгледа како девојче

0
108

Пејачката Данијела Мартиновиќ која наскоро ќе го прослави 48. роденден објави фотографија од пред 30 години.

Тогаш таа била пејачка во групата Магазин.

 

View this post on Instagram

 

Nježnih 19 … a osmijeh isti! 🧡 . #danijelamartinovic #širimoljubav #neopisivo #smile #lifeisgood #youngme

A post shared by Danijela Martinović (@danijelamartinovicofficial) on

Данијела и Петар Грашо се во врска повеќе од две децении и немаат во план да стапат во брак.

Во интервју за „Стори“ минатата година, Грашо за односот со Данијела рекол дека блиските луѓе ги разбираат.

„Бракот е последната работа за која размислуваме. Не знаеме кога, ни дали воопшто ќе се венчаме“, рекол Петар Грашо.