Жените во овој знак едноставно се беспрекорни- во него се родени Моника Белучи, Кејт Винслет и Кетрин Зета Џонс

0
119

Иако обожава да дебатира и да се надмудрува, чесно знае да признае кога ќе згреши. Таа бара цврста врска и партнер кој ќе ѝ подарува внимание преку ситници. Иако делуваат смирени и балансирани, овие жени можат да бидат многу страствени и романтични, а идеалниот партнер ќе го најдат во мажот Водолија или Близнаци. Но, умствените игри се строго забранети кај оваа жена.

Таа искрено ќе каже кога нешто не е во ред, а тоа значи дека знае да биде и болно искрена. Таа е лојална кон својот партнер, а за возврат бара само поддршка и совети. Обожава заведување и шепотење на перница.

Понекогаш знае да биде неодлучна, а нејзините пријатели се нервираат поради тоа. Но, тоа истовремено е добро поради нив, затоа што таа секогаш ќе внимава и на нивните желби и потреби кога носи одлука. Жената Вага е срдечна и љубезна, сака да запознава луѓе со кои дели слични интереси. Нераскинливо пријателство сигурно ќе доживее со некој Стрелец или Лав.

Ќе ја препознаете по нејзината елеганција која се забележува во секој нејзин гест и движење. Таа е совршено природна, грациозна и само своја. Има правилни црти на лицето, широка насмевка, убави заби, виток струк и нагласени колкови. Оваа жена е перфекционист и секогаш е средена и има уредна фризура.

Сака мода, но нема слепо да следи трендови, туку ја прилагодува модата на себе и својот стил. Не сака да претерува со модни детали, а највеќе сака чанти и чевли.

Модните икони родени во овој знак се: Моника Белучи, Кејт Винслет, Кетрин Зета Џонс…

Catherine Zeta-Jones arrives at the 15th Annual Movies for Grownups Awards at the Beverly Wilshire Hotel on Monday, Feb. 8, 2016, in Beverly Hills, Calif. (Photo by Rich Fury/Invision/AP)