Заев: Ако Стево загуби од Силјановска ќе организираме предвремени парламентарни избори

0
88

Одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори, Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но дури по завршувањето на претседателските.

Ако кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, загуби на претстојните претседателски избори од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска, ќе се распишат предвремени парламентарни избори, изјави Заев.

Според Заев, СДСМ се уште водела пред ВМРО-ДПМНЕ, но со мала разлика.

Извор: republika.mk