Имав цврсти барања: Кои критериуми морала да ги исполни дадилката на Александар?

0
98

По тримесечна пауза од јавниот живот, Александра Пријовиќ повторно почна со настапи и гостувања во медиумите. Снаата на Лепа Брена вели дека не ѝ недостасувале многу излегувањата бидејќи станала од оние жени кои едвај чекаат да се вратат дома кај своето дете.

За „Глорија“, Пријовиќ вели дека кога таа има обврски, нејзиниот син Александар најчесто го чуваат бабите, но и дадилката.

Ја сметаме за дел од семејството. Кога ја биравме имав цврсти критериуми – да биде грижлива, да сака деца и на најубав можен начин да учествува во неговото растење. Баш таква жена и најдовме, задоволно рекла таа.