Катица нема да добие апанажа Собранието нема да и одобри

0
47

Собранието нема да и одобри апанажа на ексшефицата на СЈО и обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева.

Според информациите, против ќе бидат и мнозинството и опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Образложението е дека таа не е избрана од Собранието, туку само предложена, а дополнително инволвирана е во, како што велат, најголемиот скандал во правосудството..

Извор: лидер.мк