Најзгодната баба на светот снимила жежок календар, Инстаграм гори

0
121

47-годишната Џина Стјуарт, која е наречена “најсекси баба”, повторно ја скокотнала имагинацијата на своите фанови и објавила најава за својот празничен календар на социјалните мрежи. Календарот е наречен “речиси гола” и како што кажува самото име, малку остава на имагинацијата.

Џина позирала облечена само во црвено капче и со некое парче облека, ако така може да се нарече машната што ја врзала околу градите.

Иако самата најава е повеќе од разголена, календарот изгледа има уште поексплицитна содржина. Според нејзините зборови, календарот содржи и фотографија од “Фул фронтал топлес”, каква што не е видена досега.

 

View this post on Instagram

 

🌲Xmas is love in action , every time we love , every time we give it’s Xmas 🌲 My 2019 Calendar now available https://gina-stewart.myshopify.com/ #sexysanta #calendargirl

A post shared by Worlds hottest grandma (@ginastewartofficial) on

Покрај тоа, најзгодната баба ветила дека и во наредните месеци во текот на 2019-та година ќе објавува “гламурозни и убави фотографии”.

Џина вниманието на светските медиуми го привлекла благодарение на својот атрактивен изглед. Била дел од австралискиот избор за девојка на годината во организација на машкото списание “Maxim”. Се натпреварувала со 18-годишни девојки, иако има четири деца и еден внук.