Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ го задева Кристиано Роналдо

0
69

Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одлично „барата“ и со фудбалската топка.

Ѓоковиќ во очекување на стартот на АТП Мастерсот 1000 во Мајами и мечот против Бернард Томиќ се релаксира играјќи мал фудбал.

Популарниот Ноле во последно време многу често заедно со својот тим е на фудбалскиот терен.

Најдобриот светски тенисер сега уште еднаш потврди дека одлично игра фудбал, Ноле постигна гол со глава како вистински центарфор и тоа во игра на мали голови.

Ѓоковиќ својата „мајсторија“ ја постави на социјалните мрежи, каде го означи и Кристиано Роналдо, за и тој да го види овој негов потег.