Од Playboy зајачица до ангел: Кели Гејл

0
120

Атрактивната Кели Гејл од модел на Sports Illustrated и на Playboy заврши на пистата на Victoria’s Secret.

Има 23 години, родена е во Шведска, а како дете играла фудбал и тренирала тенис. И покрај противењето на родителите да се занимава со манекенство, Кели на 13-годишна возраст снимила реклама за H&M.

Нејзината прва ревија била за Chanel, а потоа добила понуди од сите страни.