Отечена сум од плачење, не прашувајте ме што се случува

0
97

Наташа Беквалац ја одложи премиерата на спотот за песната „Dođi mami“, па наместо енес, публиката ќе има можност спотот да го види утре на Јутјуб каналот на пејачката.

Иако не открива која е вистинската причина, таа навести дека е отечена од плачење, а ако се има предвид дека утрово на Курир.рс осамна вест за неа и нејзиниот поранешен сопруг Лука Лазукиќ, кој ја претепа веднаш по породувањето, не е тешко да се претпостави.

View this post on Instagram

Dakle…sve što je moglo da krene naopako sem koncerta Bogu hvala krenulo je od sinoć…Šta li je da li me opet kida retrogradni Merkur pametna nisam🙄…tako da..ovako otecena od plakanja ,ružnih vesti i bolesnih naslova ja ću se pojaviti na promociji spota u tržnom centru BIG U MOM NOVOM SADU U 12 H danas pred sedmom silom i svojim fanovima…A spot ćemo pustiti sutra premijerno na mom oficijalnomm yt kanalu.Ne pitajte zašto ni šta se dešava valjda je tako kada krene po zlu.Nek smo živi i zdravi volim vas💗

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Значи, се што можеше да тргне наопаку освен концертот, фала Богу, тргна уште од синоќа… Што ли е, дали повторно ме мава ретрограден Меркур, не сум паметна… Затоа, вака отечена од плачење од грди вести и болни наслови ќе се појавам на промоцијата на спотот во трговскиот ентар БИГ во мојот Нови Сад во 12 часот пред седмата сила и пред своите фанови… А спотот ќе го пуштиме утре премиерно на мојот официјален Јутјуб канал. Не прашувајте ме зошто ни што се случува, веројатно е така кога ќ тргне наопаку. Да сме живи и здрави, ве сакам, напиша Наташа на Инстаграм.