Пендаровски демантира дека се качил во автомобилот на Силјановска

0
53

Кандидатот од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски негира дека по завршувањето на дебатата на телевизија Сител се збунил и влегол во автомобилот на Гордана Силјановска Давкова, наместо во неговиот.

Ова е целосно лажна вест, споделете да дознае јавноста – напиша на твитер Пендаровски.