Пендаровски до Борисов: Љубави, како си ми, те поздрави Зоки (ВИДЕО)

0
260

КОЈ ТЕБЕ СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИ, ТИ НЕМУ „ЉУБАВИ“, „ПА НЕК ПУКНАТ ДУШМАНИ“

Ако помисливте дека руските пранкери е врвниот државнички срам што може да ни се случи, сте се излажале. Можат нашите и подолу и полошо.

Снимка од неформална средба, пред почеток на прес-конференција, на Стево Пендаровски, Бојко Борисов и Ана Брнабиќ. Стево и Ана се запознаваат, првпат се сретнувааат, а Стево и Борис, пак, се „љубави“ стари.

Сите тројца се наоѓаат во Сараево, на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа.