Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки (ВИДЕО)

0
126

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов.

Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ.

А, кога премиерот на Бугарија го забележа Пендаровски му довикна „елај си при нас“, а пак нашиот претседател задоволен му се обрати со „љубави“, те поздрави Зоки.

На социјалните мрежи, на ангро се споделува ова видео од средбата на Пендаровски и Борисов.