Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки (ВИДЕО)

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ. А, кога премиерот на Бугарија го забележа Пендаровски му довикна „елај си при нас“, а пак нашиот претседател задоволен му се обрати со „љубави“, те … Продолжи со читање Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки (ВИДЕО)