Победа на Вардар!!! Македонијо радувај се!!!

0
318

Вчерашната голема победа над Барселона со 29-27 го одведе македонскиот шампион во борба за круната на Европа. Вечерва игра полна еуфорија и драма.

Вардар водеше во целиот натпревар вечерва против Веспрем. Првото полувреме заврши со резултат од 16:11 за Вардар.

Вардар вечерва со резултат 27:24.