Превземени се сите мерки: Семејството на Лепа Брена во изолација

0
20

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се во домашен карантин откако пред една недела се вратија од Монако каде поминаа три дена.

Веднаш по пристигнувањето во Србија им било измерена температурата како би се потврдило дали имаат коронавирус.

Иако резултатите биле негативни парот се затвори во својот дом во наредните 14 дена

Таа ги повикала и своите синови да се вратат веднаш дома и да се самоизолираат и никаде да не излегуваат, пишуваат српските медиуми.

Семејно се дружиме, што најмногу ни недостигаше. Знаете, здравјето на моето семејство ми е најважно. Откажав се за март и чекам понатамошен развој на ситуацијата – рекла Брена.

Не треба да бидете во паника, но треба да бидете одговорни кон себе и кон другите. Вирусот се шири таму каде што не го сфатија сериозно и каде луѓето не се придржуваат на хигиенските услови и социјална култура вели Брена.

Пејачката додава дека целата нивна куќа е дезинфицирана.

Извор: република.мк