ПРОТЕСТ НА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ: Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани кај Облешево по една коловозна лента

0
12

На магистралниот пат Штип – Кочани, кај Облешево, сообраќајот се одвива по една коловозна лента, а возилата се пропуштаат наизменично, соопшти Автомото сојузот.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот се одвива по една коловозна лента поради јавен собир на оризопроизводителите.