Река до Пендаровски: Стево, каде се судските одлуки за 20.000 прислушување?

0
43

Вистински дебакл му се случува во моментов на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски од страна на кандидатот на БЕСА и АА, Блерим Река.

Во дебатата на ТВ СИТЕЛ, Пендаровски почна да ја обвинува претходната власт за прислушувањето на 20.000 лица. Но, доби ладен туш од Река.

-Стево, извини што ти упаѓам, но каде се судските одлуки за тоа 20.000 прислушување? Зошто еден не е затворен во затвор? За 20.000 бомби отиде се тоа и никој не отиде така. Немојте така на власт сте, никој не е затворен. – му порача Река на Пендаровски.

На оваа реплика, кандидатот на СДСМ остана целосно без аргументи. А на тврдењата на Река се надоврза Сиљановска.

Извор: lider.mk