Роналдо стана првиот човек со 250 милиони следбеници на Инстаграм

0
53

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо стана првиот човек со 250 милиони следбеници на Инстаграм.

КР7 е огромна светска ѕвезда. Популарноста е голема, а од денеска е прв човек со бројка од 250 милиони следбеници.

Кристијано, нормално, својата популарност ја добро наплатува, па неодамна помина заработка од милијарда долари.