Се појави снимач на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево – Власта во паника го контролира народот (ФОТО)

0
97

На мини митингот на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска се одржа во Пехчево се појави снимач кој го снима целиот митинг и присутните на него.

Ова е уште еден доказ дека власта предводена од СДСМ е во паника пред претседателските избори кои следуваат на 21 април оваа година.

Ова не е прв пат власта на СДСМ да ги снима митинзите и протестите на ВМРО-ДПМНЕ. И на почетокот на кампањата за претседателските избори Мицкоски ги поздрави „записничарите“ кои тајно го снимаат митингот од општинската зграда во Демир Хисар