Славниот голман сакаше да се пофали со скапоцениот „ѕвер“, но сите гледаа „таму долу“ и ја обвинија дека таа е заслужна за тоа (ФОТО)

0
108

Голманот на Манчестер Сити се најде во британските медиуми поради само еден детаљ кој предизвика бурни реакции во јавноста.

Бразилецот Едерсон Мораеш на својот Инстаграм профил објави фотографија на која заедно со својата сопруга позира покрај скапоценото Ламборџини.

Но, за жал никој не го забележа „ѕверот“ вреден милиони само поради еден детаљ на нивните нозе.

Станува збор за папучи од брендот „Гучи“ кој вредат неколку илјади евра, а во моментов се тренд кај сите светски блогерки вклучувајќи ја и неговата сопруга.

Фудбалерот толку многу наиде на потсмев кај следбениците што и забрани да се коментира на фотографијата на Инстаграм, погледнете.