Спасовски се пофали: Над 100 полицајци се отпуштени

0
67

Јакнење на одделението кое ги врши дисциплинските, најави министерот за Внатрешни работи, Оливер Спасовски во емисијата Отворено на ТВ 24.

Бројката на луѓе кои што добиле отказ од работното место е околу сто, сето ова е процес кој што трае и ќе биде во континуетитет рече Спасовски, опишувајќи ги овие службеници како луѓе кои правеле проблеми во минатото, нанеле зло. Ветингот за многу скоро ќе започне, најави Спасовски, откако ќе биде пуштено во Собранието Законското решение.

Извoр: lider.mk