Таа е најубавата жена на светот според „People“

0
212

Познатото списание „People“ ја прогласи актерката Џенифер Гарнер за најубава жена на светот за 2019 година.

Славната актерка, која позираше без шминказа насловната страница на популарното американско списание, го убеди светот декаи покрај тоа што има 47 години изгледа прекрасно.

Вели дека за убавиот и свеж изглед се заслужни и нејзините деца, 13-годишната Виолета, 10-годишната Серафина и 7-годишниот Семјуел, кои ги доби од претходниот брак со актерот Бен Афлек.

Актерката вели дека на своите најблиски им е најубава кога изгледа прирдно и затоа многу ретко се шминка.

Извор: taratur.mk