Фан влезе на терен и удри играч на дербито помеѓу Бирмингем и Астон Вила (Видео)

0
58

Навивачот, кој ги поддржува „сините“, влезе на теренот 10 минути по почетокот на натпреварот, го удри одзади фудбалерот на Вила и му нанесе силен удар во брадата.

Потоа фанот беше заобиколен од стјуардите, за да биде изведен од теренот, а играчите на Вила тргнаа да се пресметаат со него, но на крајот не дојде до поголем инцидент.

Насилникот излезе од теренот упатувајќи бакнежи кон трибините.