ФОТО: Атрактивната Андреа ја разгоре јавноста со жешките фотографии – „Па не може да имате Ферари во гаража“

0
19

Словенската репрезентативка во хокеј на трева, Андреја Ритупер (33) која потпишала за загребски Зрињевац уште од 2014-та година е едн од најзгодните девојки. Таа е дипломирана економистка и привлекува големо вниамние на социјалните мрежи.

Таа е дипломирана економистка и привлекува големо вниамние на социјалните мрежи.

Вниманието го привлекува со објавувањето на нејзините фотографии на кои секогаш во прв план е нејзиниот задник.

„Логично е да го покажувам мојот задник. Па не може да имате Ферари во гаража“ – изјавила оваа атрактивна Словенка.

Очигледно дека таа поголемиот дел од своето време го поминува во теретана, но судејќи по нејзините фотографии таа често оди и на плажа, се сонча, патува…

View this post on Instagram

Jasno da pokazujem guzu, pa necete Ferrari drzati u garazi. 🏎👅 #summer #moments #trainhard 💙🍑

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on

View this post on Instagram

Niski cucnjevi i visoki standardi 😊⚡️ #weekend #vibes

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on

View this post on Instagram

Friday…bed…and enjoying summer memories ☀️#winter #mood

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on