[Фото] Македонските ракометари ја избришаа Северна

0
304

Ракометарите на македонската репрезентација ја покриваат додавката „Северна“ во секоја прилика во која можат, тоа го направија и со автобусот со кој се возат во Виена.

На автобусот кој го користат нашите ракометари во Виена на Европското првенство пишуваше Северна Македонија.

Наместо додавката Северна, ракометарите ставија македонско знаме, сега пишува само Македонија.

Македонската репрезентација вечерва го почнува настапот на Европското првенство со дуелот против Украина кој почнува од 20:30 часот.