ФОТО: Тие ги направија популарни – 10 убавици кои носеа култни костими за капење

0
161

Познатите брендови секое лето издвојуваат најпосакувани модели на костими за капење. Еве кои дами ги носеле костимите за капење кои секогаш ќе се паметат:

1. Елизабет Тејлор

2. Урсула Андрес

3. Ракел Велч

4. Фиби Кејтс

5. Памела Андерсон

6. Хали Бери

7. Камерон Дијаз

8. Џесика Алба

9. Ким Катрал

10.Бруклин Декер

Сепак, овие модели станаа култни првенствено благодарение на славните убавици кои ги прославиле.