Човек да гледа фудбал само заради неа – дали ќе му го „лапне“ местото на Линекер?

0
30

Италијанската водителка Флоријана Месина е сериозна конкуренција на фудбалската легенда Гари Линекер во емисијата „ Match of the Day”.

View this post on Instagram

🔥

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Легендарниот англиски фудбалер е домаќин на ова спортско шоу веќе 21 година. Некогашната ѕвезда на Тотенхем има милиони фанови на Инстаграм , но тоа не му помага во „битката“ со убавата Флоријана за задржување на својата позиција во шоуто.

30-годишната Флоријана има искуство во водење на вакви спортски емисии, сексапилната Италијанска веќе неколку години ја води емисијата на Каналот 9 „ Tutto Campo”.

View this post on Instagram

A tra pochissimo …. 📺

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Бујните гради и атрактивниот изглед се нејзините главни адути во „битката“ со Линекер.

View this post on Instagram

Me for @puntozero_dal1970

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

View this post on Instagram

Post workout •

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on