ШОК: Ова се всушност вистинските имиња на Меган и Хари кои воопшто не ги користат во јавноста!

0
147

Откако се одрекоа од кралските титули, Мегани и Хари веќе не можеа да објавуваат содржини од нивниот официјален профил на Instagram како војвода и војвотка под тоа име, па се повлекоа од социјалните мрежи.

Не е непознато дека многу познати личности ги користат средните или уметнички имиња за јавноста, и дека нивните лични документи се регистрирани под други имиња. Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл припаѓаат на таа листа, а имињата што тие ѝ ги презентираат на јавноста не се всушност нивните вистински целосни имиња.

Целосното име на Меган е всушност Рејчел Меган Маркл, а овој факт е многу интересен со оглед на тоа што во серијата „Suits“ Меган го играше ликот на Рејчел Зејн. Сопругот на војвотката од Сасекс исто така не го користи името што му го дале по раѓањето. Имено, Хари е всушност Хенри Чарлс Алберт Дејвид, и како што еднаш рече самиот, широк милион аудиотриум го познава со неговото кратко име.

Меган се здоби со популарност во моментот кога стана дел од кралското семејство и кога кралицата Елизабета ја благослови нејзината врска со принцот Хари.

Вистинското име на принцот Хари е всушност Хенри Чарлс Алберт Давид, за кое можеме да заклучиме дека е добиено поради неговите предци.

Да потсетиме, Меган и Хари го кажаа судбоното ДА на 19 мај, пред три години, и од нивната љубов, се роди синот Арчи, а парот наскоро ќе добие ќерка. По напуштањето на кралското семејство, принцот Хари и Меган Маркл се согласија на интервју со Опра Винфри кога ги открија сите детали за нивниот брак, но и непријатностите поради кои, како што велат, го напуштија дворецот.

Откако се откажаа од кралските титули, Мегани и Хари веќе не можеа да објавуваат содржини од нивниот официјален профил на Instagram како војвода и војвотка под тоа име, па се повлекоа од социјалните мрежи.