Ја наследи убавината на мајка си: Ова е ќерката на Моника Белучи

0
164

Францускиот актер Венсан Касел (52) и неговата сопруга, манекнката Тина Кунаки (21) одмораат на плажите во Рио де Жанеиро. Во нивно друштво е и 14-годишната Дева, ќерка на Касел со неговата прва сопруга Моника Белучи.

Откако фотографиите беа објавени во многу светски медиуми, многумина коментираат дека младата Дева ја наследила фаталната убавина на мајка си.

Белучи и Касел се разведоа во 2013 година, а ја имаат и осумгодишната Леона.