Крцкаво пилешко во чипс со сос од таратор – Феноменален ручек за 30 минути

3

Трошите малку време и напор, а ова јадење веднаш ќе стане омилен специјалитет во вашата куќа

Состојки:

400 гр пилешко бело месо

3 јајца

100 гр презла

100 гр чипс

100 гр бело меко брашно

сол

масло за пржење

за таратор сос:

400 гр краставици

сол

180 гр павлака

сок од 1/2 лимон

2 чешниња лук

копар

Подготовка:

Излупете ја и изрендајте краставицата. Посолете ја ренданата краставица за да ја испушти водата. Излупете чешне лук и исечете половина лимон. Ситно исецкајте го копарот. Исцедете ја ренданата краставица од вишокот вода. Исцедете половина лимон на краставицата. Додадете ги зачинот и лукот. Се добро измешајте со киселата павлака. Исчистете го месото и исечете го на ленти. Посолете. Подгответе ги брашното, јајцата и чипсот за похување. Искршете го чипсот и измешајте ги со презлата. Загрејте го маслото во тава. Валкајте го месото по следниот редослед: брашно, јајца, чипс со презла. Пржете го месото додека не добие златна боја. Извадете го готовото пилешко на хартија за да ги отстраните вишок маснотии. Сервирајте по желба.

Пријатно јадење!