Штипјанец се заканувал на жената која му раскинала

19

На 24.09.2021 во 15:45 часот во СВР Штип, 49-годишна жителка на Штип пријавила дека З.Ј. од Штип ѝ испраќал пораки на социјалните мрежи со вознемирувачки содржини, а и лично ѝ упатил закани.

Според пријавеното, причина за тоа е што пред извесен период таа ја прекинала љубовната врската со него.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.