ВИДЕО: Промовиран спотот на песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија

7

Младата пејачка Андреа Коевска која оваа година ќе ја претставува нашата земја на „Евровизија“ во Торино, Италија денес го промовираше видео спотот за песната „Circles“ на официјалниот јутјуб-канал на „Eurovision Song Contest“.

Андреа ќе настапи на 66-тиот Избор за песна на Евровизија, по победата на Изборот за песна на Евровизија на Македонската Радио Тeлевизија, каде 50% од гласовите беа од меѓународното жири, а 50% од гласот на публиката.

Музиката за песната е дело на Александар Масевски, а текстот на Андреа и Александар. Спотот е во продукција на МТВ, режисер е Горан Цветковиќ кој исто така се потпишува и на видео монтажа, а истиот е направен на повеќе локации во Скопје како Македонска пошта, железничката станица и студенскиот дом „Гоце Делчев“.