НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП 14 МАРТ – 20 МАРТ Лавот ужива во планирањето на иднината, Вагите треба да се чуваат од скандали на работа

2

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Не постои начин да се најде решение од кое многу зависи од вас. Некои луѓе веројатно ве поттикнале со лажна надеж. Наоружајте се со трпение и некако издржете го овој период бидејќи наскоро доаѓаат промени, а со тоа и решение на ситуацијата која ве мачи веќе некое време. Не се замарајте со дилемата што ќе се случи понатаму, бидејќи сега не го гледате решението за се.

Љубов: Овде навистина не ви цветаат рози, затоа што веќе некое време постои дистанца во вашата врска со саканата личност. Немате време да се посветите на тој проблем, изгледа имате проблем. Планетарниот распоред на небото укажува на потенцијална ескалација на незадоволството на партнерот.

Здравје: Болка во синусите.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Многу сте разочарани. Сфаќате дека сте подложени на сурова манипулација, особено од соработници на кои им верувавте. Ве фаќа паника без причина, ве штитат луѓе кои се на самиот врв. Сфатете ги другите тешкотии како лекција во која учите како да го одделите важното од неважното и да си поставите свои приоритети кои се само важни.

Љубов: Поддршката од саканата личност е непроценлива за вас, особено овие денови кога сте во позиција да донесете одлука која можеби е од витално значење. Запомнете дека вие не сте центарот на светот. Енергијата на партнерот опаѓа, а вие наскоро ќе бидете важна потпора за него.

Здравје: Пазете се од инфекции.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Во вашиот бизнис се случија значајни промени. Пред да го сфатите ова до крај, треба да совладате некои нови вештини. Оваа состојба која ви е претставена буди вознемиреност кај вас и ја засилува нервозата која тешко се контролира. Пред да донесете избрзани одлуки, размислете добро што ќе изгубите ако се побуните.

Љубов: Долго го одложувате решавањето на некои проблеми, па насобраното незадоволство сериозно ве мачи. Што и да се обидете, одговорот на вашата сакана личност недостасува. Оние кои се слободни нека го задржат таквиот статус, во спротивно секој почеток на љубовна врска би бил неповолен.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Добро се чувствувате, па со таа вибрација привлекувате слични луѓе. Приливот на енергија иницира раѓање на нови идеи или лансирање на проекти во кои вие би играле важна улога. Поддршката од претпоставените ветува позитивен исход од се што ќе започнете овие денови. Сепак, важно е да останете со двете нозе на земја, за да не ве однесе предалеку напливот на оптимизам.

Љубов: Емитувате нестабилно расположение кај партнерот. Притисокот под кој се наоѓате не е предизвикан од неговото однесување, затоа внимавајте да не направите штета која подоцна би била тешко да се поправи. Викендот може да биде исклучително напнат, избегнувајте сериозни разговори и кавги.

Здравје: Проблеми со кожата.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Ова е сегмент од вашиот живот кој моментално не „цвета“. Ова не е изненадувачки бидејќи некоја тешка енергија се акумулира некое време и вие ја чувствувате. Крајот на неделата носи многу стрес, а доколку не внимавате можни се посериозни компликации. Овој аспект може да укаже и на одлуки кои ќе отворат нов деловен пат во иднина.

Љубов: Можеби не ви е сè помрачно, но не изгледате спремни да направите ништо и да го поставите вашиот љубовен живот онака како што вам ви одговара. Не губете го трпението, бидејќи сте свесни дека се е минливо, па и оваа фаза од животот. Сѐ ќе се среди кога саканата личност ќе започне сериозен разговор.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Се чувствувате добро, расположението расте. Парите ги трошите на мали задоволства, иако попаметно би било тоа да го одложите, барем до крајот на неделата, кога ситуацијата значително ќе се промени. Ако често сте на тркала, бидете внимателни, особено за време на викендите. Постои и ризик од физичка повреда, затоа внимавајте во тој поглед, особено на јавно место.

Љубов: Уживате во планирањето на иднината, но изгледа заборавате дека таквите планови се нереални додека другата страна не учествува во тоа. Како што одминува неделата, така тензијата меѓу партнерот расте и вие растете. Избегнувајте дискусии бидејќи тешките зборови можат да паднат од двете страни.

Здравје: Болки во грбот.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Во овој период може да потпишете договор или да постигнете цврст договор за нова деловна соработка. Ако сте на таа позиција, внимавајте, лицето кое го застапува органот или работодавачот може да превиди некои детали и подоцна да ги прескокне во реализацијата на целиот проект. Внимателно бирајте ги зборовите, можни се недоразбирања.

Љубов: Невообичаено ве привлекува личноста што ја среќавате во вашата работна средина. Доколку одлучите да се осмелите тајно да се сретнете овие денови, подгответе се за непријатни изненадувања. Затоа пазете се од скандали бидејќи колку и да сте внимателни, вашата тајна може да се открие на непријатен начин.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

Шкорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Ова е поволен период за активирање на работата. Планетарните аспекти ветуваат добар исход доколку излезете од вашата рутина во средината на неделата. Тоа може да биде лансирање на нешто што ќе функционира на необичен начин. Сепак, би било добро да бидете внимателни, особено ако барате документи и хартии. Можни се грешки и пропусти.

Љубов: Што и да правите и како и да се поставите, овие денови, вие сте на обвинителна клупа. Со оглед на тоа, превентивно осигурете ги сите полиња каде нешто сте сокриле бидејќи има големи шанси да бидете откриени. Внимавајте кому верувате, некој од вашите пријатели може ненамерно да ве изневери.

Здравје: Пазете се од повреди.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Моментално сте на пресвртница. Треба да носите важни одлуки, но ниедно решение не ви одговара. Ви се нуди партнерство кое нема никакви ветувачки карактеристики, но ви е неодоливо привлечно. Освен тоа, може да дојде до превирања во работната средина кога сте во позиција која не ви се допаѓа.

Љубов: Романтичното расположение се крева. Саканата личност очекува да ѝ посветите внимание, а исто така да му го дадете слободното време. За целосно да ја исполните својата улога, неопходно е да ја напуштите куќата на неколку дена. Поволен период е за кратки патувања и одмори.

Здравје: Несоницата ќе ви биде проблем.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Почнавте многу, на неколку страници помали проекти кои вие, секој за себе, многу ги сакате. Постојат сите шанси да сте ја потрошиле креативната енергија, па ви треба сериозна пауза. Не се откажувајте, сѐ што сте направиле досега ќе ви се исплати во следниот период. Има подеми и падови во секој бизнис, вклучувајќи го и вашиот.

Љубов: Без разлика дали сте во врска или не, деновиве ви приоѓаат луѓе кои некако не ви одговараат. Без разлика дали се работи за разлика во години или брачен статус, постои голема пречка која не ја поминувате. Доколку би прифатиле додворување, сметајте на тоа дека романсата нема да заживее.

Здравје: Пазете се од настинки.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Ги мешате работата и приватниот живот, па овие денови може уште повеќе да ја отежни ситуацијата која веќе некое време е напната. Има и добра страна на овие планетарни аспекти, а тоа е големиот потенцијал што ќе го искористите доколку се зафатите и премолчите за сите провокации. Добивате заштита од луѓе со кои порано сте работеле.

Љубов: Имате чувство дека не сте во можност да дојдете до саканата личност. Без разлика дали сте во врска или не, деновиве тоа поле како да ве заспало. Ако ви се чини дека ова затишје е пред бура, во право сте. Најдобар совет за вас е да заштедите енергија и да чекате поволни денови.

Здравје: Проблеми со алергија.

Риба (20.2 – 20.3)

Работа: Сè што правите овие денови станува премногу досадно. Притиснати сте од сите страни, не сте сигурни кој е вистинскиот момент кога е во ред да застанете, повлечете линија и кажете им на сите дека е доста. Со сето ова се чувствувате изневерени бидејќи ви недостига поддршката на која сметавте. Бидете трпеливи и пред се внимателни, за да го поминете овој период што побезболно.

Љубов: Потребна ви е мала пауза за да ја поминете во друштво на саканата личност или семејството. Ви се чини дека не ја добивате потребната поддршка од партнерот. Ако ја сведете вашата преосетливост на минимум, ќе сфатите дека не сте сами и дека она што го добивате од вашите најблиски е сосема доволно за вашите потреби.

Здравје: Проблеми со видот.