Панчев го „чепна“ Пандев: Со него губевме од Андора

46

Легендарниот Дарко Панчев е воодушевен од работата на селекторот на фудбалската репрезентација Благоја Милевски и побара од Фудбалската федерација на Македонија да му го продолжи договорот.

„Да сум претседател на Федерацијата, веднаш би му го продолжил договорот на Милевски. Импресиониран сум од неговата работа, концептот и за мене тој е најдобриот македонски селектор“, изјави Панчев, а се наврати и на придонесот на некогашниот капитен, Горан Пандев.

„Неспорно голем е придонесот на Пандев за Македонија. Никој не може да заборави дека тој ни донесе прв пласман на Европско првенство. Но, не може да се заборави и дека со Пандев, Македонија загуби од една Андора. Сега имаме генерација со Барди, Алиоски, Елмас, Адеми. Тие можат да донесат многу радост на Македонија“, додаде Панчев.

На ова следеше одговор од Пандев

Пандев му одговори на Панчев: Се гледа дека на човекот му е многу „мака“ за успесите на Македонија