Ги фрли гаќичките во публика: Гога Секулиќ направи хаос пред 10.000 луѓе

6

Пејачката Гога Секулиќ викендов направи хаос на настап на Калемегдан пред 10.000 луѓе под отворено небо.

Пејачката веднаш штом излезе на сцената ја крена на нозе насобраната публика, а настапот го заокружи со фрлање на гаќички кон публиката додека ги изведуваше своите хитови.

Пејачката беше видно расположена, а постојано пееше, танцуваше и разговараше со публиката, која особено се воодушеви кога им ја фрли долната облека.

Таа за оваа пригода купила гаќички со најразличен дизајн и бои.

-Сакам да комуницирам со мојата публика. Настапот на Калемегдан беше фантастичен. Од првиот до последниот момент се беше совршено, изјави Гога за медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goga Sekulić (@sekulicgoga)