Лепа Лукиќ не се откажува од својот порок: Бара народот да не ја суди,бидејќи парите и се чесно заработени – особено видите како изгледа на 82 години (ФОТО)

3

Пејачката на народната музика Лепа Лукиќ (82) која со години ја бие глас дека има еден порок очигледно не се откажала од истиот и во длабоката деценија од 80-тите години од својот живот.

Иако таа цело време се обидува да се сокрие од јавноста, сепак овој пат тоа не и успеа, па така беше забележана како влегува во едно казино во центарот на Белград.

Оваа фотографија веднаш се прошири на Твитер, па доби лавина од коментари дека ја троши националната пензија и дека се можно имала прокоцкано.

Инаку таа и порано зборела отворено за својот проблем.

„Луѓето мислат дека јас спијам во казино, а не сум излегла во време на корона 60 дена. Каква е таа глупост дека не излегувам од казино, па не може ниту да јадам и спијам. За моите пари можам да бидам каде сакам, народот знае дека сакам да играм и не заслужувам да ме напаѓаат за тоа“, раскажа во една своја прилика пејачката.