Сите бурно го следеа секој нејзин чекор, а две години никој ја нема видено – денес конечно се појави пред целиот свет (ФОТО)

6

По завршувањето на мандатот на Доналд Трамп, неговата сопруга Меланија ретко ја гледаме во јавност. Неодамна по долго време беше фотографирана во Њујорк и се појави како и секогаш во беспрекорно издание.

Меланија носеше маслинесто зелена кошула, струкирана со ремен за врзување, со елегантни бели панталони.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania)

Во нејзиниот аутфит се издвојува скапата чанта Hermes Birkin во беж боја – цената на овој додаток достигнува 30.000 долари.

Меланија била фотографирана и кога дошла во познатата њујоршка резиденција на Трампови, а тогаш носела поинакви чевли – балетанки на Роџер Вивер од 695 долари, кои подоцна ги заменила за мокасини.

Доналд и Меланија сега живеат во ресортот Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида, откако се иселија од Белата куќа минатиот јануари.