Уапсен 33-годишен перверзник од Радовиш

6

Вчеравечер во 19.40 часот во Полициската станица Радовиш бил лишен од слобода Е.У.(33) од Радовиш, постапувајќи по пријава според која околу 18.45 часот во Радовиш, тој во нејзиниот дом допирал по телото 56-годишна радовишанка со здравствени проблеми.

По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок, велат од МВР.