вторник, февруари 23, 2021

Audi e-tron GT – луксуз со електрични перформанси

Автомобилскиот гигант Ауди пред јавноста го претстави својот најнов додаток во својата растечка понуда на целосно електрични модели: елегантен и спортски седан со четири...

Audi кое „реагира на допир“ – ја менува бојата со промена на температурата (снимка)

Кога „DipYourCar“ ќе реши да си „поигра“ со некој автомобил, тоа го прави на уникатен, неповторлив и возбудлив начин. Овој пат „на менито“ беше...

Леброн Џејмс го промовира новиот Hummer на електричен погон (снимка)

Иако во приватниот живот вози Porsche и е мераклија на тој автомобилски бренд, славниот НБА кошаркар Леброн Џејмс активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Поточно,...

Епл планира да произведува автомобили

Американската технолошка компаниа Епл продолжува со развој на технологијата на автономни возила и планира во 2024 година да произведе патнички автомобил, што би ја...

Huayra Tricolore – најмоќен Pagani во историјата во издание од само 3 примероци по...

Pagani Huayra Tricolore е најмоќниот примерок од овој бренд на супер-автомобили во неговата историја. Покрај тробојката, оваа верзија се карактеризира со модифициран преден дел со...

Електричниот Elation Freedom развива 1.900 КС

Калифорниската компанија Elation Hypercars го најави својот електричен хиперавтомобил. Дизајнот на автомобилот изгледа импресивно, а помалку наликува и на Lotus Evija. Во понуда ќе биде...

Луксузниот нов SUV на Хјундаи мириса на смрдени чорапи и лук

Откако дел од сопствениците на нови модели на луксузниот SUV од Хјундаи објавија дека нивниот автомобил вреден скоро 50.000 американски долари мирисал на лук,...

Купување автомобил на старо: Пет знаци дека возилото било удрено

При купување автомобил на старо понекогаш е многу тешко веднаш да воочите некои знаци што укажуваат дека возилото било удрено. Автомобилот можеби изгледа „како нов“...

Елегантен „ѕвер“ од соништата

Моделот W205 од Mercedes изгледа одлично, а комбиниранацијата од C63 и C63S е вистински погодок. И во двата случаи, постои V8 твин-турбо мотор со...

778 километри поминати со едно полнење – нов светски рекорд постигнат со Hundai Nexo

Пасионираниот авантурист и љубител на модерната технологија и вселенските откритија, Бертранд Пикард, направи подвиг со кој постави нов светски рекорд во изминати километри со...

Последни вести