петок, април 3, 2020

Вака изгледа тоа како Нико Розберг ќе земе в раце Ferrari од 1,7 милиони...

Бившиот возач од најбрзиот и најскап циркус на светот, Формула 1, славниот Нико Розберг седна зад управувачот на овој неверојатен автомобил. Беше октомври 2018 година...

Франкфуртскиот саем за автомобили оди во историјата

Мегаломанските автомобилски саеми се концепт кој ја доживува својата криза и веќе падна и првата жртва од нив и тоа токму во земјата која...

Продадени 21 автомобил на Пол Вокер

На аукција во американската сојузна држава Аризона, беа продадени 21 автомобил што му припаѓале на покојниот актер Пол Вокер. Вкупниот приход од наддавањето изнесува...

Ова е убедливо најпродаваниот луксузен автомобил во Германија

Германскиот производител на автомобили „Дајмлер“ во четвртокот објави дека продал 2,34 милиони патнички автомобили од марката „мерцедес“ во 2019 година, тврдејќи дека е најпродавана...

Купување автомобил на старо: Пет знаци дека возилото било удрено

При купување автомобил на старо понекогаш е многу тешко веднаш да воочите некои знаци што укажуваат дека возилото било удрено. Автомобилот можеби изгледа „како нов“...

Елегантен „ѕвер“ од соништата

Моделот W205 од Mercedes изгледа одлично, а комбиниранацијата од C63 и C63S е вистински погодок. И во двата случаи, постои V8 твин-турбо мотор со...

778 километри поминати со едно полнење – нов светски рекорд постигнат со Hundai Nexo

Пасионираниот авантурист и љубител на модерната технологија и вселенските откритија, Бертранд Пикард, направи подвиг со кој постави нов светски рекорд во изминати километри со...

Royal Falcon One – суперјахта излезена од работилницата на Porsche

Суперјахтата „Royal Falcon One” која доаѓа од работилницата на автомобилскиот и технолошки гигант Porsche, е пуштена на пазарот, каде предизвика воодушевување меѓу љубителите на...

NCAP го прогласи најбезбедниот автомобил на светот

Новата Mazda CX-30, Mercedes GLB и Ford Explorer се единствените автомобилски модели кои од независното тело за проценка на безбедноста на возилата во Европа...

Автобус од соништата – ѕирнете што сè има во него

Овој автобус од соништата, кој навидум не е ништо посебном кога ќе го гледате однадвор, во суштина е вистинска подвижна куќа на тркала со...

Последни вести