СДСМ најави: Новата Влада ќе го намали обемот на администрацијата за 20 отсто

Во превод значи ли ова дека „животот“ ќе дојде за 20 насто помалку административци во државата, т.е. дека околу 25 до 30.000 луѓе ќе...

Ден на Републиката – чествувања со протоколи и без масовни собири

Денот на Републиката 2 Август, на кој се празнуваат двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското востание и 76 години од Првото заседание на...

СКОПЈЕ СЕ СЕЌАВА: Градот одбележува 57 години од катастрофалниот земјотрес во 1963-та година

Скопје со повеќе активности и манифестации ќе одбележи 57 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а...

Молк од „шарените„ по навредата од Заев за “се шуто и рогато”

Дали ова се шутото, рогатото, и онаа Шарена револуција која Заев планирал да ја пушти низ вода? Во последните аудио материјали лидерот на СДСМ, Заев...

Боки 13 сакал да биде заштитен сведок имал зaкaни од високи функционери

Пред да стане првообвинет во аферата со „Меѓународниот сојуз“, Бојан Јовановски побарал да биде заштитен сведок, дознава ТВ24. Тој се понудил на обвинителството да...

Героски во 21 часот открива: Kои се петтемина на Заев кои ја менаџирале аферата...

Новинарот Бранко Героски најавува дека во 21 часот ќе објави нови детали за аферата „Рекет“. Конкретно, новинарот вели дека ќе открие кои се петтемина...

Менковски: „Решавањето на македонското прашање е решение за мир на Балканот и во Европа“

Тони Менковски, правен застапник на Македонците од Бугарија во интервју за Нова Македонија одговараше на неколку прашања поврзани со македонското прашање. Г. Менкиноски, заменик-премиерот и...

Локвенец: На ВМРО ДПМНЕ не им пречи новото име кога треба да станат дел...

Вчерашниот избор на преодна влада на дело го покажа сето лицемерие и лажен патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски вчера покажаа дека немаат...

Уште денес мора да се стави крај на расипништвото, буџетот не е за полнење...

Недозволиво е јавниот долг во само три години да порасне за скоро 1 милијарда евра, а притоа да немате реален резултат на терен. Нема...

Мицкоски: Очекувам жилава, тврдокорна и напорна работа во овие сто дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од новите технички министри очекува жилава, тврдокорна и напорна работа исклучиво според законите, да ги заштитуваат законите и уставот,...

Последни вести