вторник, јуни 15, 2021

Мисајловски: ДОСТА Е! Македонија има посебна култура, традиција, идентитет и јазик

ДОСТА Е! Македонија има посебна култура, традиција, идентитет и јазик. Македонија е нашата идеологија!, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук, кој и...

Мицкоски: Власта наместо да им го олесни животот на граѓаните и стопанството, таа им...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарско прашање кој е неговиот коментар за новите цени на горивата рече дека тој уште претходно...

Трајановски: Петре Шилегов е главниот виновник за четиригодишната стагнација на град Скопје

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Што не е јасно?" гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски кој зборуваше...

Мицкоски: Три години од сликата во авионот, нема ниту датум, ниту подобар живот, само...

Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот...

Пукал кон диво животно, а сачмите завршиле во куќа- кривична за неготинчанец

ОВР Неготино поднесе кривичнa пријавa против Ќ.П. од с.Бистренци, неготинско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Пријавениот, на...

Словенија прогласи крај на епидемијата, но не и на мерките

Состојбата со епидемија во Словенија од Ковид-19, што беше прогласена на 18 октомври лани, при вториот бран, веќе нема да се продолжува, изјави денеска...

Кривична пријава за две лица- пронајдени 1243 стебла марихуана

Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал заедно со СВР Охрид на 14.06.2021 на подрачјето на Охрид лишија од слобода...

Курти понудил, а Вучиќ одбил договор за меѓусебно ненапаѓање: Еве кои се предлозите кои...

Како што напиша Курти на неговата официјална страница на Фејсбук, тој на средбата со Вучиќ изразил подготвеност за водење дијалог што ќе резултира со...

Скопјани украле автомобил, па со него отишле и ограбиле обложувалница

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Н.(23) од с.Арачиново, скопско поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „одземање на моторно...

Инцидент на рампата на скопска Клиника: Нападнат вработен

Во СВР Скопје, вчера во 11.00 часот П.В.(30) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот, додека извршувал работни задачи на наплатна рампа од паркинг...

Последни вести